Головна Аналітика Розрахунок відпускних 2016

Розрахунок відпускних 2016 PDF  Array Друк Array
Аналітика
Середа, 06 липня 2016, 19:33

В сьогоднішній статті хотілося б детальніше зупинитися на питанні нарахування відпускних. Надаємо детальну інструкцію з поетапним планом, керуючись якою неможливо допустити помилку.

Щоб визначити загальну суму нарахування відпускних, котру необхідно виплатити працівникові, слід попередньо підрахувати середній розмір заробітної плати для вказаного службовця. Як же все зробити правильно і в якій послідовності діяти?

Крок №1. Визначаємось з розрахунковим періодом

Керуючись діючим законодавством, при розрахунку відпускних враховують в першу чергу 12 останніх робочих місяців, які йдуть перед відпускним місяцем. В тому випадку, коли один із працівників працює на компанію менший період (8-9 місяців): розмір середньої заробітної плати розраховують, акцентуючи увагу на фактичному часі роботи.

«Якщо працівник трудився менше 1 місяця, то розмір плати на відпустку буде становити середньомісячний оклад».

Із вказаного часового відрізку виключають ті дні, коли працівнику в силу певних обставин не вдалося трудитися (без збереження, або з частковим збереженням заробітної плати).

Крок №2. Підраховуємо календарні дні

Щоб виконати такі підрахунки необхідно: підсумувати у розрахунковому періоді всі дні за виключенням вихідних, святкових та неробочих. Дуже важливо враховувати діючі в країни норми робочих часів.

Крок №3. Встановлюємо сумарну заробітну плату

Підраховуючи розмір заробітної плати беруть до уваги не тільки розмір середньої зарплати, включивши сюди і премії у відповідні місяці. Слід зазначити, що для тих працівників котрі ще не мали реального заробітку, при розрахунках беруть дані із тої тарифної ставки, котра передбачена трудовим договором.

Крок №4. Розраховуємо розмір середньоденної зарплати

Для розрахунку середньоденної зарплати необхідно поділити загальний прибуток за період останнього року (передуючому відпустці) і поділити на кількість робочих календарних днів, не беручи до уваги неробочі і святкові дні. Фактично, суму із кроку №3/розрахункову кількість днів в кроці №2.

Крок №5. Встановлюємо суму відпускних

Щоб достовірно вичислити розрахунок сум відпускних достатньо перемножити між собою кількість відпускних днів (календарних) з сумою, котра була отримана в кроці №4.

Перед нами загальний алгоритм розрахунок сум відпускних. Втім, найбільш цікаві ситуації відбуваються коли ці данні переходять с теоретичної площини в практичну.