Головна Аналітика Про фермерське господарство в Україні: нововведення 2016 року

Про фермерське господарство в Україні: нововведення 2016 року PDF 
Субота, 23 липня 2016, 15:16

Кабінет Міністрів України дозволив на законодавчому рівні вітчизняним селянам створювати сімейні фермерські господарства. Автори такого сміливого законопроекту впевнені, що в такий спосіб вдасться наповнити бюджет додатковими коштами, вивівши паралельно з ринку тіньову складову. По достовірній неофіційній інформації відомо, що наразі в Україні близько 45% всього молока, 63% м’яса, та до 85% овочів реалізовується через неофіційні установи та тіньові канали.

Верховна Рада підтримала такі нововведення і надала реальну можливість по створенню персональних фермерських господарств з метою подальшої реалізації продукції. Попередньо необхідно набути статусу підприємця. Показово, що законодавчу ініціативу підтримали 262 народних обранця.

Особливої уваги заслуговує пояснювальна записка до вказаного законопроекту, зареєстрованого за №1599. В ній йдеться про те, що на даний період часу українське населення зосереджене на вирощуванні культур, котрі залишаються найменш прибутковими в аспекті матеріальних прибутків, але потребують максимальної праці. Річ йде про такі напрямки роботи:

  1.  свине м'ясо – в районі 60% від всього виробничого об’єму;
  2.  молоко – близько 80%;
  3.  овочі – до 86%;
  4.  м'ясо ВРХ – більше 74%.

Головна проблема нашої країни полягає у відсутності чітких каналів реалізації виробленої чи виготовленої продукції. Все це змушує вітчизняних фермерів збувати продукцію по неофіційним каналам і через посередницькі компанії. Різниця при цьому сягає в 2.5 і 4 рази (для м’яса та овочів, відповідно) не на користь офіційних державних установ. Перераховані фактори посприяли суттєвому зростанню об’єму тіньового ринку. Всього декілька років тому назад ці показники були значно меншими.

Після того як фермери набудуть офіційного статусу підприємця, перед ними відкриються нові умови для реалізації власних товарів, загалом же вони стануть більш мотивованими. В першу чергу вони зможуть бути реальними учасниками на внутрішню аграрному ринку. Фактично, всі ті пільги, якими на даний період часу користуються великі господарські підприємства, будуть розповсюджуватися і на сімейні фермерські господарства. Додатково можливо отримати більший рівень соціального захисту для представників фермерських господарств.

В такий спосіб спеціалісти намагаються нівелювати тіньовий сегмент ринку, а також збільшити фінансові надходження в регіональні бюджети. А ось чи будуть реєструватися вітчизняні фермери на нових умовах – питання часу та довіри до держави. Хто знає, можливо це перший із кроків за допомогою яких вітчизняні аграрії отримають реальні способи не тільки для послідуючого існування, а і діючий інструмент для подальшого розвитку.