Головна Аналітика Договір треба читати до підписання, обов’язково!

Вівторок, 14 лютого 2017, 12:58

 

Напевно зрозуміло, що коли 2 людини (або організації) планують будь-яке співробітництво, його краще підкріпити юридичним документом. Щоб мати впевненість в завтрашньому дню і отримати гарантії, деякі компанії без підписання договору не будуть мати ніяких спільних справ. В такому договорі чітко вказані права та обов’язки обох сторін, строки, суми ітп. Само собою ясно, що в договорі можна написати все що захочеться, і якщо людина поставила свій підпис, то це означає повну згоду із усім вище переліченим. Такі договори складають досвідчені адвокати чи юристи. До-речі, можемо порекомендувати хороших спеціалістів: надійні адвокати Полтави із юридичної компанії «За і Проти». Якщо Ви, наприклад, ніяк не можете зрозуміти певних термінів із вашого договору, просто зверніться до них за допомогою. В деяких випадках, дійсно важко розібратися звичайній людині без юридичної освіти, у всіх тонкощах документу. І суть питання навіть не в тому, що не-юристу важко зрозуміти умови якого-небудь договору. Дуже багато людей не звертають на такі речі уваги і просто надіються на авось, що все буде добре – ставлять підпис автоматично, не ознайомившись із контрактом. Така практика ризикована, хоча більшість малоосвічених людей роблять саме так.

 

 

Існує багато прикладів, коли людей обманюють і безсовісно користуються людською довірою. Останнім часом в Україні закрились десятки банків і не всі із них були білі та пухнасті. Не будемо тут вказувати назви цих недобросовісних організацій, але про суть слід сказати. Коротко кажучи, зміст договору «трошки» не відповідає усним умовам співробітництва і надіям клієнта. Так як більшість людей ставлять підпис автоматично, то звідки їм знати, що договір вони заключили не з цим банком, а з якоюсь невідомою фірмою? І не дивуйтесь, що ця фірма була зареєстрована два місяця назад, та ще так далеко, десь в Кіпрі чи Гонконзі. Ось так і попадають люди на гроші, при цьому інші заробляють собі цілі статки. Не чесно, але кого це хвилює? Така схема реально працює, завдяки людській довірі, а може неграмотності.

Як уникнути шахрайства? Відповідь дуже проста і очевидна: читати договори до підписання, обов’язково! Ви маєте право взяти договір на руки і пильно розглянути його «під лупою». Якщо ви чогось не розумієте в ньому, просто зверніться до надійного адвоката чи юриста. Нехай за аналіз договору, адвокату прийдеться заплатити певну суму грошей, але так Ви будете почувати себе впевнено і ніхто не обдурить вас.