Головна Житлові спори Виселення, втрата права користування Позовна заява про усунення перешкод у користуванні житлом, шляхом визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням

Вівторок, 09 жовтня 2012, 22:01

Визнання особи такою, що втратила право користування житлом в судовому порядку це перша стадія на шляху до зняття з реєстрації за місцем проживання особи, яка втратила право користування житлом. Наступна стадія звернення до структурного підрозділу Державної міграційної служби України, яка на підставі ст. 7 Закону України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні", за наявності рішення суду про втрату особою права користування житлом, яке набрало законної сили, про позбавлення права власності на житлове приміщення або права користування житловим приміщенням, про виселення, про визнання особи безвісно відсутньою або оголошення її померлою, здійснює зняття з реєстрації місця проживання особи.

Слід зауважити, що судова практика, коли органи ГІРФО ставили відповідачем або третьою особою і зобов’язували рішенням суду зняти особу з реєстрації вже втрачає свою актуальність. Все більше суди звертають увагу на те, що вимогу до органів реєстрації можна пред’являти лише за наявності відмови таких ораганів у знятті з реєстрації і такий спір підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства, а не цивільного.

 

До ____________ районного суду м.Полтави

Позивач: Особа_1, проживаю за адресою: м.___________, пров._________, 6,

тел.:________________________

Відповідач: Особа_2, зареєстрований за адресою: м.___________________, пров._______________________, 6,

фактичне місце проживання невідоме,

засоби зв’язку невідомі

Позовна заява

про  усунення  перешкод у користуванні житлом, шляхом визнання особи  такою, що втратила право користування житловим приміщенням

Я, Особа_1, на підставі договору дарування від 18 лютого 1982 року є власником житлового будинку, який розташований за адресою: пров._____________, 6 у м._________________.

В 2000 році моя донька, Особа_3, уклала шлюб із Особою_2 у зв’язку із чим я дозволив відповідачу вселитися до мого будинку та зареєструвати своє місце проживання.

24 листопада 2006 року рішенням ____________ районного суду м.__________ шлюб між Особою_2 та Особою_3 розірвано і відповідач змінив місце свого проживання, його особистих речей в будинку немає. Але не зважаючи на те, що Особа_2 довгий час не проживає в будинку за адресою: пров.____________, 6  у м.____________ останній так і не знявся з реєстрації.

Оскільки, відповідач в добровільному порядку не знімається з реєстрації із спірного будинку, участі у витратах на його утримання не бере, а його реєстрація за вказаною адресою створює мені перешкоди як власнику в користуванні та розпорядженні нерухомим майном, то вважаю, що мої права порушені і підлягають захисту в судовому порядку.

...

Отриманий пароль необхідно ввести в це поле і натиснути "Активувати".
УВАГА пароль буде дійсний тільки для одного документа: