Головна Власність Рішення суду про встановлення факту належності на праві приватної власності земельної ділянки та про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування

Вівторок, 27 вересня 2011, 17:23

Справа № 2-540/11

РІШЕННЯ 
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 вересня 2011 року Конотопський міськрайонний суд Сумської області

в складі: 
головуючого судді Буток Т.А.
при секретарі Кириліній Я.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Конотоп справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 до Козацької сільської ради, Хижківської сільської ради, третя особа: Чаплинська районна державна нотаріальна контора про встановлення факту належності на праві приватної власності земельної ділянки та про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування, -

ВСТАНОВИВ:

Позивачі ОСОБА_1 та ОСОБА_2 звернулися до суду з позовом, в якому просять: встановити факт належності на праві приватної власності земельної ділянки площею 2,432 га, яка розташована на території Козацької сільської ради Конотопського району Сумської області та земельної ділянки площею 0,306 га, яка розташована на території Хижківської сільської ради Конотопського району Сумської області, ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 в с.Григорівка Чаплинського району Херсонської області, а також визнати за ними право власності на вказані земельну ділянку в порядку спадкування по ? частині кожному. Свої вимоги мотивує тим, що вона, ОСОБА_1 народилася ІНФОРМАЦІЯ_2 у с.Козацьке Конотопського району Сумської області, а ОСОБА_2 народився ІНФОРМАЦІЯ_3 у с.Козацьке Конотопського району Сумської області і їхніми батьками в свідоцтвах про народження зазаначені: ОСОБА_5 та ОСОБА_6. Після смерті батька, мама залишилася проживати сама, а з часом знялася з реєстрації та переїхала до неї ОСОБА_1 в с. Григорівка Чаплинського району Херсонської області, де і померла ІНФОРМАЦІЯ_1. Вона, ОСОБА_1 прийняла спадщину, оскільки на момент смерті була зареєстрована та проживала разом з померлою. Коли в 90- х роках міняли паспорти, то прізвище матері вказали — ОСОБА_3 у зв”язку з чим рішенням Конотопського міськрайонного суду від 07.02.2011 року був встановлений факт родинних відносин як доньки та матері, а рішенням Конотопського міськрайонного суду від 12.11.2008 року, ОСОБА_2 був наданий додатковий строк для подачі заяви про прийняття спадщини після смерті матері, що і було зроблено. На даний час, вони дізналися, що мати була членом місцевого колгоспу і отримала земельні паї, однак отримати свідоцтво на спадщину не можуть, оскільки в Державних актах є виправлення кульковою ручкою прізвища матері з “ОСОБА_3” на “ОСОБА_3” та в результаті вказані Державні акти вважаються недійсними. У зв”язку з вищевикладеним вони звернулися з позовом до суду.

Представник позивачів по довіреності ОСОБА_7 в судовому засіданні позовні вимоги підтримала в повному обсязі.

Відповідач: Козацька сільська рада в судове засідання не з”явився, надав заяву, в якій просить розглядати справу без участі його представника, позовні вимоги просить задовольнити ( а.с. 26).

Відповідач: Хижківська сільська рада в судове засідання не з”явився, надав заяву, в якій просить розглядати справу без участі його представника, позовні вимоги визнають ( а.с. 25).

Третя особа: Чаплинська державна нотаріальна контора в судове засідання не з”явилася, надали заяву, в якій проти позову не заперечує та не моє можливості забезпечити явку в судове засідання свого представника ( а.с. 8).

Суд, вислухавши пояснення представника позивачів, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню.

Відповідно до копії Державного акту на право приватної власності на землю І-СМ № 031613, виданого 29.12.2001 року Козацькою сільською радою вбачається, що ОСОБА_3 передано у приватну власність земельну ділянку площею 2,432 га, яка розташована на території Козацької сільської ради (а.с. 14) про що також зазначено у Витягу з технічної документації ( а.с. 16).

Згідно копії Державного акту на право приватної власності на землю серії СМ № 005584, виданого 28.12.2001 року Хижківською сільською радою вбачається, що ОСОБА_3 передано у приватну власність земельну ділянку площею 0,306 га, яка розташована на території Хижківської сільської ради (а.с. 15) про що також зазначено у Витягу з технічної документації ( а.с. 17).

З копії свідоцтва про смерть НОМЕР_1 вбачається, що ОСОБА_3 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Григорівка Чаплинськогорайону Херсонської області.

Відповідно до ст. 1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.

Позивачі є відповідно донькою та сином померлої ОСОБА_3( а.с. 8,13).

Згідно копії довідки Козацької сільської ради № 760 від 14.12.2010 року, у ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 в с.Григорівка Чаплинського району Херсонської області на території Козацької сільської ради залишилося спадкове майно, яке складається із земельної ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва у розмірі 2,432 га згідно державного акту серії І-СМ “ 031613 в с. Козацьке Конотопського району Сумської області, заборони на майно ОСОБА_3 сільською радою не зареєстровано, заповіт від імені ОСОБА_3 сільською радою не посвідчувався ( а.с.19).

Відповідно до копії довідки Хижківської сільської ради № 118 від 16.12.20084.12.2010 року у ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 в с.Григорівка Чаплинського району Херсонської області на території Хижківської сільської ради залишилося спадкове майно, яке складається із земельної ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва у розмірі 0,306 га згідно Державного акту СМ 005584, заборони на майно ОСОБА_3 сільською радою не зареєстровано, заповіт від імені ОСОБА_3 секретарем виконавчого комітету Хижківської сільської ради не посвідчувався ( а.с.20).

З копії довідки виконкому Григорівської сільської ради Чаплинського району № 85 від 21.01.2009 року вбачається, що ОСОБА_3 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 постійно та на день смерті проживала за адресою: АДРЕСА_1; разом з нею постійно та на день смерті проживала та продовжує проживати ОСОБА_1 ( а.с. 18).

Згідно копії рішення Конотопського міськрайонного суду від 12.11.2008 року ОСОБА_2 встановлено додатковий строк для прийняття спадщини, , яка відкрилася після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 до 10.12.2008 року ( а.с. 12).

За таких обставин суд вважає, що слід факт в становити належності на праві приватної власності земельної ділянки площею 2,432 га яка розташована на території Козацької сільської ради Конотопського району Сумської області та земельної ділянки площею 0,306 га, яка розташована на території Хижківської сільської ради Конотопського району Сумської області, ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 в с.Григорівка Чаплинського району Херсонської області, а також визнати за ОСОБА_1 та ОСОБА_2 право власності на вказану земельні ділянки в порядку спадкування по ? частині кожному.

Керуючись ст. 328, 1223, 1225, 1268 ЦК України, ст ст. 10, 60, 174, 212, 214, 215, 218 ЦПК України,-

ВИРІШИВ:

Встановити факт належності на праві приватної власності земельної ділянки площею 2,432 га, яка розташована на території Козацької сільської ради Конотопського району Сумської області та земельної ділянки площею 0,306 га, яка розташована на території Хижківської сільської ради Конотопського району Сумської області, ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 в с.Григорівка Чаплинського району Херсонської області.

Визнати за ОСОБА_1 та ОСОБА_2 право власності на земельну ділянку площею 2,432 га, яка розташована на території Козацької сільської ради Конотопського району Сумської області та земельну ділянку площею 0,306 га, яка розташована на території Хижківської сільської ради Конотопського району Сумської області по ? частині кожному, в порядку спадкування.

 Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Сумської області через Конотопський міськрайонний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом 10 днів з дня проголошення рішення, а особами, які не були присутні в судовому засіданні – в той же строк з моменту отримання копії рішення.

Суддя                         Буток Т. А.