Головна Спадщина Рішення суду про визнання права власності на спадкове майно

Неділя, 10 жовтня 2010, 13:35

Справа №2-1028 /10

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 вересня 2010 року Володимир-Волинський міський суд Волинської області

в складі:

головуючої – судді Пікули Н.В.

при секретарі Оберук О.О.

з участю позивача ОСОБА_1

розглянувши у попередньому судовому засіданні в місті Володимир-Волинський  справу за позовом ОСОБА_1 до Лудинської сільської ради, Володимир-Волинського району  про визнання права власності на спадкове майно , -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до Лудинської сільської ради  про визнання права власності на спадкове майно, земельну ділянку.

В позовній заяві посилається на ту обставину, що 10.11.2000 року її дядько ОСОБА_2 склав заповітне розпорядження згідно якого заповів їй все належне йому на день смерті майно .

ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 помер.  

Згідно рішення Володимир-Волинського міського суду від 29.05.2009 року за ОСОБА_1 визнано право власності на житловий будинок з надвірними будівлями , що знаходяться по АДРЕСА_1

В даний час виникла необхідність оформити право власності на земельну ділянку  , однак вона не може реалізувати свого права, так як її покійний дядько ОСОБА_2 не виготовив правовстановлюючих документів на земельні ділянки, що йому належали.

Просить визнати за нею право власності на земельну ділянку загальною площею 0,50 га., в тому числі 0,34 га для ведення особистого підсобного господарства , що знаходиться на території Лудинської сільської ради в межах населеного пункту с. Лудин і 0,16 га для обслуговування житлового будинку і господарських будівель , що розташовані по АДРЕСА_1  яку вона успадкувала  за заповітом після смерті ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1.  

На попередньому  судовому засіданні ОСОБА_1 позов підтримала.

Представник Лудинської сільської ради на попередній розгляд справи не з»явився, однак подав суду заяву про визнання позову та просить проводити попередній розгляд справи у його відсутність.

Відповідно до ч. 4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст. 174 цього ж Кодексу. Згідно ч.4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення  позову.

Факт того, що на земельна ділянка загальною площею 0,50 га. , в тому числі 0,34 га для ведення особистого підсобного господарства , що знаходиться на території Лудинської сільської ради в межах населеного пункту с. Лудин і 0,16 га для обслуговування житлового будинку і господарських будівель , що розташовані по АДРЕСА_1  належали покійному ОСОБА_2 і що саме позивачка являється спадкоємцем та успадкувала це майно після його смерті підтверджується заповітом від 10.11.2000 року , довідками Лудинської сільської ради № 178 від 26.05.2009 року ,    архівним витягом , свідоцтвом про смерть спадкодавця.    

Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо ухвалити при проведенні попереднього судового засідання.

Оскільки визнання відповідачем пред’явленого позову не суперечить закону та не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд вважає за можливе ухвалити рішення про задоволення позову.

Керуючись ст.ст.10, 60, 130, 174, 212-215 ЦПК України та на підставі ст.325,  392 ЦК України, суд,-

ВИРІШИВ :  

Позов ОСОБА_1 задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1 право власності на на земельну ділянку загальною площею 0,50 га., в тому числі 0,34 га для ведення особистого підсобного господарства , що знаходиться на території Лудинської сільської ради в межах населеного пункту с. Лудин і 0,16 га для обслуговування житлового будинку і господарських будівель , що розташовані по АДРЕСА_1  яку вона успадкувала  за заповітом після смерті ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1.  

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.  

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку на подання заяви про апеляційне оскарження.

Головуюча