Головна Захист прав споживачів

Захист прав споживачів | Зразки позовних заяв, рішення суду, судова практика
Захист прав споживачів - комплекс заходів, реалізованих державою і спрямованих на регулювання суспільних відносин, що виникають між споживачем (фізичною особою, яка купуює товар або послугу для особистих, сімейних домашніх і інших потреб не пов'язаних з підприємницькою діяльністю) і суб'єктом підприємницької діяльності - виробником, виконавцем, продавцем і включають в себе: встановлення конкретних прав споживачів; форми можливих порушень прав і механізм їх захисту; відповідальність за порушення прав споживачів. Норми, які захищають права споживачів, зустрічаються вже в Законах Хаммурапі (XVIII ст. До н. Е..)
Для більш ефективного захисту прав споживачів в Україні передбачено низку заходів, що спрощують доступ споживачів до правосуддя, у разі порушення їх прав.
Позовні заяви про захист прав споживачів можуть бути пред'явлені за вибором позивача до суду за місцем:
- знаходження організації, а якщо відповідачем є індивідуальний підприємець, - його проживання;
- проживання чи перебування позивача;
- укладення або виконання договору.
Якщо позов до організації випливає з діяльності її філії або представництва, він може бути пред'явлений до суду за місцем знаходження її філії або представництва.
У даному розділі представлені зразки позовних заяв про захист прав споживачів та судові рішення у справах про захист прав споживачів (судова практика).